Ljuskrona 1900-tal
2019-07-26
664394
| Klubbat belopp | 900 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, stomme i mässing, 1900-talets mitt, gustaviansk stil, för 5 ljus, manschetter i blåtonat glas, behängd med olikslipade prismor, elektrifierad, 5 ljuspunkter, höjd 65, diameter 49 cm