Slaglåsgevär
2019-07-25
664295
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
SLAGLÅSGEVÄR, Osmanskt, 1800-tal, iläggningar i ben, mässing och pärlemor, längd ca 115 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage