Salsskåp 1700/1800-tal
Klubbat för:
3 800 SEK
3 000 SEK
SALSSKÅP, senbarock, furu och ek, brunbetsat, 2-delat, underdel med 3 lådor, överskåp med dörrpar och bakomvarande hyllinredning, även skedhylla, höjd ca 203, 101,5 x 54,5 cm
Åldersrelaterat slitage, delvis renoverat och kompletterat, senare bemålning, torrsprickor, smärre avslag
664193
2019-08-19