Skålar silver
2019-07-24
664106
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 3 500 SEK |
SKÅLAR, 3 st, silver, en med dekor av fästonger och stämplad Carl Sandberg Ystad 1913, höjd 7-9,5, dimeter 16,5-20,5 cm, vikt 954 g
Sandbergskålens undersida med gravyr, en med bucklor, slitage