Fat Kina
2019-07-22
663363
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, diameter ca cm
PROVENIENS: Inköpt på S. Magaliff Antik-, Konst & Juvelaffär, Regeringsgatan 25, Stockholm
Spricka, nagg