Skål Kina 1900-tal
2019-07-19
663177
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, 1900-talets början, dekor av figurscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia, guldkant, botten med märke, diameter ca 18, höjd 7 cm
Nagg, spricka