Vägglampor
2019-07-20
662656
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VÄGGLAMPOR, 1 par, 1900-talets första hälft, mässing med kupor i klar glasmassa med en rutig mönster, stämplade ´´GSL´´, höjd ca 28 cm
Bruksslitage, ytsmuts, ställvis anlöpning, en kupa med en spricka och några skador till kanten, den andra med några nagg, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen