Tallrikar Kina 1700-tal
2019-07-13
662023
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 23 cm
Nagg, en med lagning