Johan Steinfort bägare
2019-07-12
661777
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
JOHAN STEINFORT, bägare, Stockholm, 1770, välvd, snedgodronnerad fot, runt mynningen stämplad bård och punsad rocailledekor med initialer, delvis förgylld, höjd 20 cm, vikt 482 g
Äldre gravyr, slitage