Tallrikar Kina 1700/1800-tal
2019-07-12
661699
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 7 st., porslin, Kina, 17/1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 23-25,5 cm
Nagg förekommer