Ljusstakar silver
2019-07-10
660599
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSSTAKAR i silver,1 par, rokokostil, 1869, svensk kontrollstämpel, med fyllning i botten, gåvogravyr på sockeln, höjd ca 18 cm
Proveniens: Bärby gård, Giresta sn, Uppland
Bruks och åldersrelaterat slitage