Vas Kina 1800-tal
2019-07-09
660475
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-talets första hälft, dekor av drakar med den brinnande pärlan i underglasyrblått, höjd ca 22 cm
Halsen med lagning