Bordsarmatur / samovar
2019-07-06
659959
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BORDSARMATUR, koppar och mässing, 1800-talets slut, empirestil, med uppsvängda hänklar, avtagbart lock, på tassar, ursprungligen samovar, höjd exkl. lampmontage ca 50 cm
Ursprungligen samovar, slitage, smärre stötskador