Fat Kina 1700-tal
2019-09-29
659930
| Klubbat belopp | 6 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), odekorerat med profilerad kant, diameter ca 37,5 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
Slitage