Tallrikar Kina 1700-tal
2019-07-10
659873
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
TALLRIKAR, 3+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av figurscen samt trädgård i underglasyrblått, diameter ca 22,5 cm
Nagg sprickor, lagningar