Bojan Kina 1800-tal
2019-07-06
659792
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal, ovoid form, dekor av prunusblom i underglasyrblått, botten med dubbla cirklar, höjd ca 20 cm
Botten borrad, slitage, locket med spricka