Porslin Kina
2019-07-06
659732
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, KOPPAR, 5 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 9-22 cm
Nagg, sprickor, lagningar, en tallrik med omfattande lagning