Bojan Kina 1700-tal
2019-07-06
659714
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), ovoid form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 21 cm, trälock medföljer
Större spricka, locket med lagning