Tedosa Kina 1800-tal
2019-06-29
657902
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TEDOSA, porslin, Kina, 1800-talets slut, hexagonal form, dekor av flodlandskap med man på vattenbuffel i underglasyrblått, höjd ca 15 cm
Nagg