Skåp karolinsk barock

Skåp karolinsk barock
Skåp karolinsk barock
Skåp karolinsk barock
Skåp karolinsk barock
Skåp karolinsk barock
Skåp karolinsk barock
Skåp karolinsk barock
Skåp karolinsk barock
Skåp karolinsk barock
Skåp karolinsk barock
Skåp karolinsk barock
Skåp karolinsk barock
Skåp karolinsk barock
Skåp karolinsk barock
Skåp karolinsk barock
Skåp karolinsk barock
Skåp karolinsk barock
Skåp karolinsk barock

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SKÅP, stockholmsarbete i karolinsk barock, fanerat med alrot, rak form med utskjutande krön, dörrar och sidor med friser och fält, brännförgyllda nyckelskyltar av mässing krönta av krona, dörrarnas insidor med imitationsmåleri, inredning av två fasta hyllor, botten med tre lådor, benställning med låda, spiralvridna ben och fotkryss, avslutande klotfötter, nyckel medföljer, höjd 203, 140 x 60 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre lagningar och torrsprickor, en list kompletterad, löst konturerat hyllplan medföljer

657805

2019-09-15