Tedosa Kina 1900-tal
2019-06-29
657730
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TEDOSA, porslin, Kina, 1900-talets mitt, hexagonal form, dekor av figurscen i emaljfärger och sepia, detaljer i guld, på tassar, botten med sigillmärke, höjd ca 15 cm
Slitage