Isaac Grünewald, Sigrid på stranden med parasoll

Klubbat för:

46 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

ISAAC GRÜNEWALD (1889-1946): Sigrid på stranden med parasoll, signerad Grünewald, pastellkrita och kol på papper (Ingres), 46x61 cm.

PROVENIENS: Fritzes Kungliga Hovbokhandel, Stockholm,
Tore Wretman

657665

2019-09-29