Fat Kina 1700-tal
2019-09-15
657649
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått av blommor och växter i ett flodlandskap, längd ca 39 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smärre glasyrbortfall, ett obetydligt nagg