Fat Kina Yongzheng Famille rose
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, centrumdekor av änder i vass bland lotusblommor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, brättet med de åtta odödliga taoistiska gudarna, diameter ca 31 cm
Slitage, färgbortfall, kantlagning
657483
2019-06-29