Tädgårdskulptur marmor

Tädgårdskulptur marmor
Tädgårdskulptur marmor
Tädgårdskulptur marmor
Tädgårdskulptur marmor
Tädgårdskulptur marmor
Tädgårdskulptur marmor
Tädgårdskulptur marmor
Tädgårdskulptur marmor
Tädgårdskulptur marmor
Tädgårdskulptur marmor

Klubbat för:

110 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

TRÄDGÅRDSSKULPTUR, 1900-tal, Terpsichore - den lyriska diktkonstens och dansens musa, carraramarmor, höjd 143 cm

PROVENIENS: Stopalo

Utomhuspatina, sockel med kantlagning, ställvisa nagg och sprickor

657138

2019-09-15