Lockurna och vas Japan Satsuma
2019-06-29
657105
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LOCKURNA, VAS, 2 dlr., porslin, Japan, 1900-talets första hälft, Satsuma, dekor av figurscener, höjd ca 32-39 cm
Vasen med lagningar/skador