Bordsdekoration Kina tidigt 1900-tal

Klubbat för:

130 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSDEKORATION, Kina tidigt 1900-tal, olika material bl.a. halvädelstenar, i form av lotusblommor, blad och frökapslar monterade på en spegel i en träblomsterlåda, dekor i relief föreställande blommor och fåglar samt kalligrafi, ca 22 x 46 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage,skador

656993

2019-09-15