Ampel sengustaviansk stil
2019-09-15
656907
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
AMPEL, sengustaviansk stil, 18/1900-tal, för ett ljus, monteringar i förgylld mässing, skål av blåtonat flussglas, kedjefästen i form av Zeus ansikte, avslutande pinjekotte, höjd 95, diameter 33 cm
PROVENIENS: Stopalo
Skålen 1900-tal