Stekfat Kina 17/1800-tal
2019-06-25
656865
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
STEKFAT, porslin, Kina, 17/1800-tal, porslin, oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, längd ca 32.5 cm
Några mindre nagg vid kanten