Fåtölj gustaviansk
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FÅTÖLJ, gustavianskt stockholmsarbeten, träskuren dekor, rektangulär ryggbricka, volutformade armlän, hörnfleuronger, avsmalande kannelerade ben, bemålad i gulockra, sitthöjd 41 cm
PROVENIENS: Stopalo
Ställvisa lagningar och förstärkningar
656745
2019-09-15