Konsolbord 1800-talets första hälft
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KONSOLBORD, 1800-talets första hälft, delvis massiv valnöt, träskurna karyatider i form av Diana, beslag av mässing, skiva av carraramarmor, höjd 97, 131 x 56 cm
PROVENIENS: Stopalo
Senare skiva och beslag, något omarbetat
656708
2019-09-15