Edward Hald Graal
2019-06-25
656633
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
EDWARD HALD (1883-1980), skål, Orrefors, Slipgraal, 1940-tal, rund med utsvängd mynning, fotklack i klarglas, geometrisk dekor i violett, signerad med gåvotext och egenhändig signatur Edward Hald, höjd 12, diameter 24 cm