Taklampa
2019-06-23
656570
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TAKLAMPA, tidigt 1900-tal, i ljuspunkt, stomme i mässing, kupa med reliefdekor och tonat glas, kupan är rörlig i sidled, höjd ca 82, största diameter 40 cm
Slitage, mindre färgrest på kupan, funktionen garanteras ej