Lockurna Kina
2019-06-23
655496
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-talets början, balusterformad, dekor av krigscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia, botten med sigillmärke, höjd ca 30 cm
Mynningen med lagning