Ljuskrona i mässing och glas
2019-06-18
655432
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets senare hälft, stomme i mässing och glas, 5 ljusarmar samt ljuskälla i mitten, behängd med olikformade prismor, höjd ca 90 cm, diameter ca 50 cm
Smärre slitage, damm, smuts, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, lampskärmar medföljer, enstaka prismor kan saknas