Fat Kina 1700--tal Kompaniporslin
2019-06-18
654770
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, porslin, Kina, tidig Qianlong (1736-1795), dekor av bambu och pion i underglasyrblått, kälningen med rutbård, brättet med prunus och krysantemum, diameter ca 28 cm
Nagg, krackelering