Dubbelt jaktgevär
2019-06-18
654574
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 7 000 SEK |
DUBBELT JAKTGEVÄR, märkt Liège (Belgisk tillverkning), 1850-tal, troligen kaliber 20, varbygel med gravyr samt utskuren kolv med nitar, båda låsen signerade, hakar i båda lägen, längd ca 122 cm
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
bruksslitage