Vägglampett senempire
2019-06-16
654444
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VÄGGLAMPETT, rokokostil, 1800-talets mitt, förgylld mässing, för tre ljus, höjd ca 65, bredd 47 cm
Senare kompleterade muttrar samt ljuspipor, saknar prismor vidljusmanschetter