Saltkar silver Kina
2019-06-22
654414
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SALTKAR, silver, Kina, 1900-talets början, tripod, dekor av slingrande drake i relief, insats i glas, stämplad, höjd ca 6 cm
Slitage, insatsen med nagg