Vas Kina 1800-tal
2019-06-18
653754
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, balusterformad, dekor av blommande träd i emaljfärger samt järnoxid, bård med stiliserade lotusblad, höjd ca 60 cm
Smärre tillverkningsmärken