Ljuskrona empirestil
2019-06-16
653709
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, empirestil, stomme i patinerad mässing, med 8 ljusarmar och 9 ljuspunkter, behängd i olikformade prismor, höjd ca 80 diameter 66 cm
Skador: Slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen