Ringar guld
2019-06-12
653661
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 1 800 SEK |
RINGAR, 2 st., 14 resp. 18 k guld, en med rosenslipade diamanter, ostämplad resp. med fantasislipad ljusblå sten, stämplad Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1948, ringstorlekar ca 18,3 resp. 16,5 mm, total vikt ca 5 g
Stenar med slitage