Fat Kina 1700-tal Kompaniporslin
2019-06-18
653223
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, famille rose, dekor av klippavsats med trana och prunus, pion samt krysantemum i emaljfärger, sepia och guld, brättet med lambrekängbård, diameter ca 33 cm
Nagg