Uppläggningsfat Kina 1700-tal Kompaniporslin
2019-06-18
653023
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, europeiserande dekor av strödda blommor i emaljfärger samt järnoxid, brättet med fleur de lisbård i guld, längd ca 42 cm
Smärre slitage