Skålfat Kina Wanli Kompaniporslin
2019-06-18
652918
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 15 000 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, Wanli (1573-1619), "Kraak", dekor av syrsa vid pion i underglasyrblått, brättet med reserver av attribut samt blommor, diameter ca 36 cm
Kantlagning, nagg