Vas
2019-06-09
652473
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, 1900-talets slut, glaserat lergods med dekor av fågel, hål i botten, diameter ca 54, höjd ca 63 cm
Bruksslitage, botten med nagg