Reseetui sterlingsilver
2019-06-05
651812
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RESEETUI, 3 delar, sterlingsilver, 1800-talets slut, bestående av: bägare, höjd 7, gaffel samt sked, längd 17,5 cm, stämplade Chrichaud & Cie Marseille, graverad dekor med vapenmonogram "FP", i originalask, silvervikt 145 g
Åldersrelaterat slitage