Ljusstakar
2019-06-05
651646
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, sengustavianska, mahogny med silvermonteringar stämplade Peter Ohlijn (mästare i Karlskrona (1777-1801/11), Karlskrona 1800, lösa ljusmanschetter, höjd 13 cm
Slitage, sprickor, bucklor, stearinrester på trä