Silverskål på fat Gustaf Theodor Folcker 1861
2019-06-04
651239
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
GUSTAF THEODOR FOLCKER, skål med fat, silver, Stockholm 1861, dekor av ekollon och bladverk, invändigt förgylld, höjd ca 11 cm, diameter ca 21 cm, vikt ca 560 g
Åldersrelaterat slitage, något behov av putsning