Dosa silver
2019-06-04
651195
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
DOSA silver, 1800-tal, niellodekor, locket med ryttarmotiv, invändigt förgylld, svenk kontrollstämpel, ca 9x3,5, höjd 2,5 cm, vikt 116 g,
Locket med slitage, invändigt med gravyr